Karkassmajad

Karkassmaja – on kergestipaigaldatav konstruktsioon. Karkassmajade ehitus on põhiline vähekorruseliste majade ehitamise viis Skandinaavias, Soomes, Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides. Iga aasta ehitatakse Põhja Ameerikas üle 1,5 millioni karkassmaja.

Karkassmajade ehituse tehnoloogia puitmajade ehitamisel on Euroopas ja Skandinaavias populaarne enam kui 5 sajandi jooksul. Seda tehnoloogiat kasutatakse mitte ainult eramajade ehitamisel, vaid ka mitmefunktsionaalsete kolme- ja neljakorruseliste majade püstitamisel.

Miks valida karkassmaja?

Kaasaegsed tootmis- ja ehitamistehnoloogiad on niivõrd arenenud, et tänapäeval ei erine karkassmaja tellis- või betoonmajast usaldusväärsuse ega ka vastuspidavuse poolest. Seejuures on karkassmajadel ka paar eelist:

1. Hind – võrrelge meie hindu teiste ehitamistehnoloogiate hindadega.

2. Vastupidavus – maja kahjustamise võimalus pinnase iseärasuse või kontstruktsiooni vea tõttu on palju väiksem. Karkassmaja on hästi kerge ehitis, mille püstitamisel saab kasutada ka jäike materjale nagu OSB-, või kipsplaat. See võimaldab teha konstruktsioone, mis on hästi vastupidavad kahjustustele.

3. Aastaringne viimistluse võimalus – karkassmaja saab ehitada igal aastaajal.

4. Konstruktsiooni kergus – ei nõua massiivset vundamenti. Reeglina paigaldatakse karkassmaju odava ja kerge (näiteks kruvivaiadel) vundamendi peale. Kaasaegne kruvivai on kaitsetud korrosiooni eest kas tsingi- või polümeerkattega. See annab võimalust rajada mitte ainult odavat, vaid samal ajal ka vastupidavat vundamenti.

5. Soojus – talveajal saab karkass- ja teisi puitmaju soojaks kütta hästi kiiresti, kuna karkassmaja seinte ja vahelae soojusmahtuvus on madal, kuumakaitse on aga kõrge.

6. Universaalsus – karkassmaja ehitamistehnoloogia annab võimalust luua mitmesuguseid arhitektuurivorme ja kaalu ümberjaotamine ei tekita ehitise vastupidavuses probleeme.